top of page

Romantiškasis Kaunas – nes niekada mums meilės nebus per daug!

 

Šalta žiema ir artėjanti Valentino diena kviečia ieškoti pažinties su Lietuvos miestais kitaip. Ką gi mums gali pasiūlyti laikinoji sostinė Kaunas? Ogi naivios tarpukario romantikos persmelktą susitikimą su istorinėmis asmenybėmis ir apsilankymą gražiausiuose

miesto pastatuose! Liksite susižavėję ir įsimylėję!

 

Lankysitės Istorinėje prezidentūroje, kur būsite supažindinti su tarpukario romantika, užsuksite į M.K. Čiurlionio muziejų, kur išgirsite smagius menininko kuriozus bei sužinosime kokiomis sparnuotomis frazėmis Čiurlionis pelnė savo mylimosios –  Sofijos Kymantaitės -prielankumą. Pagal galimybes, aplankysite bene moderniausią Lietuvoje Kauno dramos teatrą bei ištyrinėsite jo užkulsius.

 

Pirmoji stotelė – Istorinė LR prezidentūra. Jūsų laukia trumpa pažintis su Prezidento rūmų ir jų šeimininkų istorija. Pamatysite, kur buvo Adjutanto kambarys, Audiencijų salė, Prezidento darbo kabinetas, Paskutiniojo Posėdžio kambarys, Prezidento ir jo šeimos gyvenamosios patalpos. Toliau - smagi edukacinė programa “Romantika tarpukariu: apie meilę, flirtą ir kitas linksmybes”. Ar žinote, kokius meilės laiškus rašė įsimylėjėliai tarpukariu? Kokiais kreipiniais kreipėsi į savo mylimąsias ir mylimuosius? Kokia muzika skambėjo pasimatymų metu? Kada ir kaip damoms džentelmenai bučiavo rankas? Užsiėmimo metu Jūs sužinosite, kaip tarpukariu buvo rašomas meilės laiškas, ką reiškė merginai padovanota rožė, lelija ar kita gėlė, kaip ant voko klijuoti pašto ženklą, kad adresatas neatplėšęs voko žinotų jo turinį. Susipažinę su linksmosiomis romantikos „taisyklėmis“, patys galėsite „tarpukario stiliumi“ parašyti užšifruotą meilės laišką ar pažinčių skelbimą, kurį paliksite skelbimų lentoje. Naudingi įgūdžiai, ypač artėjant Valentino dienai, tiesa?

 

Antroji stotelė - M.K. Čiurlionio muziejus. Muziejus įsikūręs unikaliame modernistinės architektūros šedevru laikomame pastate. Susipažinsite su jo istorija ir paganykite akis į įspūdingas pastato formas. Viduje laukia dar didesnis lobynas – vienintelė vieta pasaulyje, kur sukauptas beveik visas įžymiausio lietuvių dailininko, kompozitoriaus, literato ir visuomenės veikėjo M. K. Čiurlionio (1875–1911) kūrybinis palikimas. M. K. Čiurlionio galerijos patalpose eksponuojami genialaus lietuvių menininko tapybos ir grafikos darbai. Muzikos salėje galima pasiklausyti M. K. Čiurlionio muzikos kūrinių įrašų. Jūsų laukia užsiėmimas “Rašau tau laišką”, kurio metu sužinosite apie smagius menininko kuriozus, kokiomis sparnuotomis frazėmis Čiurlionis pelnė savo mylimosios – Sofijos Kymantaitės prielankumą. Visiems norintiems bus siūloma, pasitelkiant tušą, plunksnas bei, žinoma, nepaprastus M. K. Čiurlionio žodžius, sukurti išskirtinį atvirlaiškį.

 

Pagal galimybes, jūsų laukia apsilankymas Kauno dramos teatre. Tai pirmasis ir iki 1931 m. vienintelis profesionalus teatras Lietuvoje. Po dešimt metų trukusios renovacijos, dabar Kauno dramos teatras gali drąsiai vadintis moderniausiu tLietuvoje. Ekskursijos metu aplankysite teatre veikiančias sales: Didžiąją, Mažąją, Rūtos ir Ilgąją bei teatro užkulisius. Gal ypatinga aplinka įkvėps meilės dvasios ir paskatins padaryti savo mylimajam/ mylimajam mažą šventę?

 

Programa skirta grupėms iki 25 asm.

Preliminari programos trukmė: apie 5 val.

Dėl laiko būtina tartis iš anksto.

 

Turo kaina: nuo 19 EUR/ asm. derinama indvidualiai; priklauso nuo žmonių skaičiaus, išvykimo miesto.

 

Į turo kainą įskaičiuota:

 • Lydinčio asmens lietuvių kalba paslaugos

 • Įėjimo bilietai ir ekskursinė programa Istorinėje LR Prezidentūroje, M.K. Čiurlionio muziejuje

 • Edukacinė programa “Romantika tarpukariu: apie meilę, flirtą ir kitas linksmybes”

 • Edukacinė programa “Rašau tau laišką”

 

Papildomai:

 • Transporto paslaugos ( jei vykstama iš kitų miestų).

 • Ekskursija Kauno dramos teatre + 3 EUR/ asm. ( pagal galimybes, derinamasi prie teatro užimtumo)

Lietuviškų gėrimų kelias: edukacijos ir degustacijos

 

Daugiau nei prieš 50 m. įsikūrusi ir pagaminusi pirmąjį vaisių vyną, "Alitos" gamykla ir toliau Alytaus miestą garsina savo puikiai žinomais natūralios fermentacijos putojančiais vynais, aukštos kokybės brendžiais ir kokteiliais. 
Laukiame visų norinčių: 

 • susipažinti su "Alytos" istorija

 • išgirsti ir pamatyti, kuo skiriasi du natūralaus putojančio vyno gamybos metodai: "Methode traditionelle" ir "Charmat"

 • sužinoti "Alitoje" gaminamų tradicinių stripriųjų gėrimų gamybos ypatumus

 • pamatyti gėrimų gamybos procesus

 • atrasti išskirtinius gėrimų skonius ir aromatus

 • įsigyti daugeliui gerai žinomų lietuviškų gėrimų. 

"Strumbro" gamykla ir muziejus, įsikūrę įspūdinguose, daugiau nei 100 metų senumo, pastatuose, pačiame Kauno senamiestyje. Tai vieta, kur sujungus klasikinės gėrimų gamybos metodus su naujausiomis technologijomis gimsta lietuviški gėrimai. 
Kviečiame apsilankyti pas mus ir susipažinti su "Stumbro" ekspertų parengta programa:

 • išvyksti šimtmečius siekiančius istorinius eksponatus

 • sužinoti gėrimų gamybos istoriją, vartojimo kultūros subtilybes

 • padegustuoti pasirinktų gėrimų

 • paragauti "legendinio" žolelių ekstrakto

 • įsigyti populiariausių ir išskirtinių riboto leidimo "Stumbro" produktų. 

"Anyščių vynas" - labiausiai žinomas ir vertinamas lietuviško vyno ir sidro gamintojas, ypatingą dėmesį skiriantis natūralumui, o gamyboje naudojantis daugiausia Lietuvoje auginamus vaisius ir uogas.
Populiariausiam čia gaminamam vynui "Anykščių vyno" vyndariai parengė pažintinę programą - "Lietuviško vyno "Voruta" kelias":

 • pažintis su vyno "Voruta" gamybos procesais: nuo vaisių ir uogų sulčių spaudimo - iki fermentacijos ir išpilstymo

 • turininga "Anykščių vyno" istorija, siekianti net 1926 m.

 • pasirinktų gėrimų degustacija

 • patikusių gėrimų ir suvenyrų galėsite įsigyti čia pat įsikūrusioje krautuvėlėje  

Kulinarinis kruizas „Žuvies kelias“

 

Tai išskirtinis kulinarinis vandens turizmo maršrutas pamaryje, plaukiant Kuršių mariomis, Nemuno delta, Minija, Karaliaus Vilhelmo kanalu.Kruizo metu grožėsitės pamario gamta, aplankysite krašto lankytinus objektus, susipažinsite su laivadirbyste, žvejybos istorija, ir, svarbiausia – paragausite žuvies kulinarinio paveldo patiekalų.  Kruizas unikalus tuo, kad visais keturiais vandenimis plaukiama keturių tipų laivais, kelionės metu persėdant iš vieno į kitą. Drevernoje garsaus laivadirbio J. Gižo etnografinėje sodyboje Jus pasitiks „Žvejytės“ ir „Pamariukai“ su krašto fokloro pristatymo programa „Į žvejus eisiu“. Muziejuje susipažinsite su laivadirbyste, žvejybos Kuršių mariose istorija,  tradicijomis.  Ragausite unikalią dreverniškių žuvienę. Susipažinsite su žuvų auginimu uždarose sistemose. Laivu iš Drevernos plauksite link Ventainės. Čia mėgausitės Mažosios Lietuvos „vofeliais“ ir „kafija“. Kelionę tęsite autobusu link Ventės rago. Ten aplankysite 1929 m. įkurtą Ornitologijos stotį ir paukščių migracijos  ekspoziciją, vieną iš septynių Lietuvos švyturių – Ventės švyturį (1863 m.). Stabtelsite Minijos kaime,  mūsų lietuviškojoje Venecijoje, kurioje vietoje centrinės gatvės kaimo viduryje teka Minijos upė. Romantiška Upaitės upe plauksite į Kniaupo įlanką ir Kuršių marias. Čia kasmet lizdus suka tūkstančiai vandens paukščių. Pro didžiausios Nemuno deltos upės Atmatos žiotis pasieksite Uostadvarį. Galėsite užlipti į švyturį, aplankyti vandens kėlimo stoties muziejų. Tęsite kruizą į Krokų Lankos ežerą, kur grožėsitės lelijų plantacijomis ir paukščiais. Mėgausitės nepakartojamais žuvies patiekalais. Minijos upe ir Karaliaus Vilhelmo kanalu greitaeigiais kateriais pasieksite Dreverną.

Trukmė: vienos dienos

Laivo tipas: keturių tipų laivais arba greitaeigiais kateriais

Galimybė rinktis skirtingo ilgio, trukmės maršrutus

Rengiami individualūs pasiūlymai

Contact us

Baltic Idea Generator

Cell: +370 67878633

E-mail: info@balticidea.com

E-mail: travel@balticidea.com

Success! Message received.

 • Black Facebook Icon
 • Black Twitter Icon
 • Black Instagram Icon
 • Black LinkedIn Icon
bottom of page