top of page

Klaipėdos krašto egzotika: delfinai, indėnai, kafija

 

Klaipėdos kraštas visuomet dvelkė egzotika. Tai lėmė istorija ir jūros artumas. Ką Klaipėda ir jos kraštas slepia šiandien?

Ogi vienintelį rytinėje Baltijos jūros pakrantėje esantį Delfinariumą, visai neseniai po renovacijos atidarytą Jūrų muziejų, išskirtinę maisto kultūrą bei indėnų kaimą. Neriame! Nuobodu tikrai nebus.

 

Jūsų laukia:

 • Apsilankymas Jūrų muziejuje

 • Delfinų pasirodymas

 • Edukacija “Legendinė Klaipėdos virtuvė”

 • Programa “Pažintis su turtinga ir paslaptinga Amerikos indėnų kulūra”

 

Kelionės metu keltu kelsitės iš Klaipėdos į Smiltynę. Ten sėsite į autobusą ir vyksite į Jūrų muziejų ir Delfinariumą. Jūrų muziejus atidarytas 1979 m, o Delfinariumas – daugiau nei prieš dvidešimt metų. Visai neseniai objektai buvo renovuoti ir gali pasiūlyti lankytojams patrauklesnius būdus pažinti vandenų pasaulį. Dvidešimt keturiuose akvariumuose, didžiausias iš kurių yra 50 t talpos, pristatomos keturios ekosistemos: gėlavandenė, Baltijos jūros, Šiaurės jūros ir tropinių jūrų. Vienas pagrindinių traukos taškų – 18 m. akrilo tunelis. Šiandien virš lankytojų galvų plaukioja seniai pažįstami eršketai, kurie į Klaipėdą atvežti prieš 15 metų iš Volgos žiočių ir dabar siekia beveik 2 metrų ilgį; planuojame įkurdinti ir daugiau žuvų.  Na, o delfinų šou pakeri visus. Ne veltui jie laikomi vienais protingiausių gyvūnų.

 

Susipažinę su povandeniniu pasauliu, grįžtame „ant žemės“. Vykstame į Mažosios Lietuvos muziejų, kur laukia edukacija „Legendinė Klaipėdos virtuvė“. Klaipėda tik 1923 m. tapo Lietuvos dalimi. Iki tol ji priklausė Prūsijai. Tad nenuostabu, kad turėjo kiek kitokią kultūrą nei Didžioji Lietuva. O maloniausias būdas su ja susipažinti – per skrandį! Apsilankę užsiėmime sužinosite įdomiausius faktus apie gilias šio krašto pienininkystės tradicijas, sūrių gamybą bei vartojimo kultūrą, išvysite įrankius, naudotus varškės sūriams gaminti. Tai pat susipažinsite su kulinariniu Klaipėdos miesto ir regiono paveldu, restoranų bei kavinių atsiradimo istorija uostamiestyje, atliksite įvairias smagias užduotis. Visi užsiėmimo dalyviai bus vaišinami pagal senąją receptūrą iškeptu pyragu bei tradicine kafija. 

 

Paskutinis kelionės akcentas – indėnų kaimas. Į Šiaurės Ameriją keliauti nereikės, viskas čia pat – tik pusvalandis kelio nuo Klaipėdos. Vinetu kaimas - autentiškas šiaurės Amerikos indėnų kaimas – gyvasis indėnų muziejus. Jame susipažinsite su Amerikos indėnų istorijos ir dabarties etapais, jų kultūra, papročiais, ritualais, buitimi, ginklais.
Indėnų apeiginėje palapinėje TIPI, dalyvausite rituale, gausite indėnišką toteminį vardą, indėnų raštais pasipuošite veidą, skambant būgnams, šoksime indėniškus šokius, pažinsite ir sužinosite įvairių amuletų, toteminių stulpų, taikos pypkės bei kitų šventų talismanų reikšmę bei svarbą indėnų kultūroje.  Ragausite tradicinį indėnišką TAKOS ir gersite žolelių arbatą.

 

Pasisėmę išskirtinių įspūdžių, vykstate namo.

 

Dėl objektų darbo laiko, ekskursija galima:

Kovo mėn.: penktadieniais

Balandį/ gegužę: trečiadieniais – penktadieniais

Birželį: antradieniais – penktadieniais

Visa  Lietuva - Vilniuje

Vilnius nepaliauja keitęsis ir visad randa kuo maloniai nustebinti. Šios ekskursijos metu Jūsų laukia:

 • Telia “Ne muziejus”

 • Valstybės pažinimo centras

 • Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centras

 • TV bokštas

 

Telia “Ne muziejus”. Vaizdiniai, muzika ir atgimstanti Vilniaus istorija. Šiuolaikinės technologijos panardins jus į nepakartojamą kelionę laiku – 700 miesto metų per 15 minučių. „Telia Vilniaus istorijos Nemuziejus“ – tai bendras istorikų ir menininkų kūrinys, kur, pasitelkiant lazerius ir projekcijas, atgimsta Vilniaus legenda, miesto pergalės, jo šlovės akimirkos ir tragedijos, architektūros šedevrai, žinomiausių čia kūrusių menininkų kūriniai ir intriguojančios miestiečių istorijos.

 

Valstybės pažinimo centras. Nuolatinė Valstybės pažinimo centro ekspozicija, įsikūrusi trijuose LR Prezidento rūmų ansamblio aukštuose, supažindina su esminiais valstybės elementais: teritorija, gyventojais, valstybės institucijomis ir jų funkcijomis. Čia kalbama apie pilietybės instituto kismą ir šiandieninę sampratą, piliečių teises ir pareigas, aktyvų įsitraukimą į valstybės gyvenimą.

 

Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centras. Jūsų laukia ekskursija  – „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas". Jos metu susipažinsime su ekspozicija, kuri ne tik įdomi turiniu, bet ir stebinanti vizualiais sprendimais. Įėję pasijusite tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai aplinkui, o užvertus galvą – debesys. Gali įsivaizduoti, kad esi pievoje ar miške… Apsilankę čia sužinosite, kiek Lietuvoje yra nacionalinių ir regioninių parkų, draustinių, rezervatų; ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga civilizuotai žmonijai darosivis svarbesnė.

 

TV bokštas.  Vilniaus TV bokštas yra aukščiausias statinys mūsų šalyje ir teisėtai užima garbingą vietą tarp aukščiausių pasaulio televizijos bokštų. Pagal aukštį jis yra 8-as Europoje ir 26-as pasaulyje. 165 m aukštyje esančioje TV bokšto žiedinėje dalyje – 19-ame bokšto aukšte (55-ame aukšte lyginant su daugiabučiais pastatais) veikia restoranas ir besisukanti apžvalgos aikštelė.  Esant giedram orui Vilniaus miestas ir jo apylinkės matomos net 50 km spinduliu.

Pažinkime Dubingių kraštą

 

Kelionę pradedame nuo istorinio Dubingių miestelio, kur rezidavo didikai Radvilos. Sustojame prie senosios Dubingių smuklės, statytos dar 1842 m. Dabar čia įrengtas Asvejos regioninio parko lankytojų centras ir direkcija. Aplankome centro ekspoziciją ir keliaujame apžiūrėti Radvilų rūmų liekanų. Dubingių piliavietė yra ilgiausio Lietuvos ežero pusiasalyje. Romantikus vilioja nuo kalno atsiveriantys gamtos peizažai, o istorijos mylėtojus – archeologinių tyrinėjimų radiniai: nuo 2003 metų piliavietėje vykdyti kasinėjimai, kurių metu buvo ištirta buvusi bažnyčia, rastos ir atidengtos buvusių Radvilų rūmų liekanos. Tačiau didžiausias lobis – 2004 metais aptikti garbingos ir ypatingai Lietuvos istorijai nusipelniusios Radvilų giminės palaikai. Manoma, kad po slaptų vestuvių su Žygimantu Augustu čia penkis mėnesius gyveno ir Barbora Radvilaitė.  

                                               

Toliau laukia Jurkiškio upelio pažintinis takas. Keliaudami 1,5 km. ilgio pėsčiųjų taku susipažinsite su ledynmečio procesais, atskleisiančiais Asvejos ežeryno kraštovaizdžio reljefo formavimąsi. Pats upelis labai trumpas, tik 1,2km ilgio. Ypač įspūdingas kanjoninio tipo upelio žemupio slėnis, giliai, net iki 18 m gylio, įsirėžęs į kalvotą paviršių. Aukščių skirtumas tarp Suoselio ir Asvejos ežerų, kuriuos jungia šis upelis, yra 14,5 – 15 m. Greita vandens tėkmė ir dideli aukščių skirtumai sukuria kalnų upelio įvaizdį, kurį dar labiau paryškina rieduliai, stūksantys jo vagoje.

Pietų metas. Vyksime į Ežerų žvejybos muziejų, įsikūrusį Mindūnuose. Čia laukia ne tik pažintis su senoviniai įrankiais, žvejo buities ypatybėmis, bet ir žuvienės virimas bei jos ragavimas. Pamaloninę skrandžius, dar aplankysime įspūdingą Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspoziciją bei kopsime į netoliese esantį aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą. Iš 36 m. aukščio atsiveria įspūdingas vaizdas į Siesarties, Baltųjų ir Juodųjų lakajų ežerus.

 

Paskutinis dienos objektas - “Triušiukų slėnis”. Čia eksponuojama daugiau nei 40 veislių triušių ir triušiukų. Kaip atrodo Belgijos milžinai,

Prancūzijos avinai, Vienos mėlynieji triušiai? Be gausybės nulėpausių, “Triušiukų slėnyje” galima pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais.

Paslaptingoji Žemaitija

 

 

Žemaitija - vienas iš gražiausių ir įdomiausių Lietuvos etninių regionų. Šios ekskursijos metu praskleisite paslapties šydą ir aplankysite Žemaitijos perlus. Jūsų laukia:

 • Žvėrinčius

 • Ekskursija Telšiuose ir “Alkos” muziejuje

 • Šaltojo karo muziejus

 

Žvėrinčius - puiki vieta susipažinti su laukiniais gyvūnais ir jų gyvenimo būdu. Tai - ne zoologijos sodas. Gyvūnai laikomi kiek įmanoma natūralesnėmis sąlygomis. Žvėrinčiuje laisvai laksto ne tik lūšys, bet ir vilkai, danieliai, stirnos, nutrijos, apuokai, o medaus visuomet laukia vienu iš šios vietos simbolių jau tapęs lokys Timofėjus. 2016 m., minint Žvėrinčiaus dvidešimtmetį, atidarytas 50 ha stumbrynas.  Čia laikinai apgyvendinami stumbrai, kurie bus ruošiami gyvenimui laisvėje.

 

Lankydamiesi Telšiuose turėsite progą pasigrožėti vienu iš 7 saugomų senamiesčių Lietuvoje. Jūsų laukia didingoji Šv. Antano Paduviečio katedra ir jos požemiai, kur palaidoti 3 Telšių vyskupai; Masčio ežero pakrantės su skulptūrų parku, garsusis “Alkos” muziejus, kuriame sukaupta daugiau nei 60 000 eksponatų kolekcija, puikiai atskleidžianti krašto istorijos ir kultūros ypatumus.

 

Šaltojo karo muziejus. Unikalus muziejus įkurtas buvusioje sovietinės armijos požeminėje termobranduolinių raketų paleidimo aikštelėje. Nuo 1963 iki 1978 metų čia buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos SS-4, apginkluotos 2 megatonų galios termobranduolinėmis galvutėmis. Visos raketos buvo nutaikytos į Vakarų Europos šalis: Norvegiją, Didžiąją Britaniją, Ispaniją, Vakarų Vokietiją, Turkiją. Šalia raketinės aikštelės buvo pastatyta valgykla, dvejos medinės kareivinės kas trys paros besikeičiančiai 9 karininkų ir 22 kareivių budinčiai pamainai. Gretimame kariniame miestelyje gyveno apie 320 karininkų ir kareivių. Dabar muziejuje pateikiama vaizdinė bei grafinė medžiaga, pasakojanti apie kažkada buvusios visiškai slaptos sovietinės imperijos branduolinės ginkluotės organizavimo bei veikimo principus, čia taip pat demonstruojami kovinių raketų  bei kitų Šaltojo karo ginkluotės rūšių pavyzdžiai bei maketai.

 

 

 

 

Kaunas jaunosioms damoms ir džentelmenams!

 

Skirta 8-12 klasių moksleiviams

 

Laikas atitrūkti nuo realybės ir truputi paskraidyti padebesiais. Geriausia vieta tai padaryti? Kaunas!

 

Kviečiame į dienos ekskursiją, skirtą vyresniųjų klasių moksleiviams. Pirmoji stotelė – Lietuvos aviacijos muziejus. Susipažinsite su Lietuvos aviacijos istorija, sužinosite frazės “Antanas nori būti ore” prasmę ir turėsite galimybę pamatyti net 40 skraidymo aparatų. Muziejaus pasididžiavimas – skraidymams tinkanti natūralaus dydžio legendinės “Lituanicos” kopija bei ne ką mažiau įdomūs didelių gabaritų orlaiviai, sklandytuvai, naudoti sportiniai, karinių oro pajėgų lėktuvai, karinių oro pajėgų ir Valstybės sienos apsaugos sraigtasparniai.

 

Antroji stotelė – Istorinė LR prezidentūra. Jūsų laukia trumpa pažintis su Prezidento rūmų ir Prezidento institucijos istorija, istoriniu kontekstu, Pirmosiomis Lietuvos prezidentų šeimomis. Pamatysite, kur buvo Adjutanto kambarys, Audiencijų salė, Prezidento darbo kabinetas, Paskutiniojo Posėdžio kambarys, Prezidento ir jo šeimos gyvenamosios patalpos. Toliau Jūsų laukia smagi edukacinė programa “Romantika tarpukariu: apie meilę, flirtą ir kitas linksmybes”. Ar žinote, kokius meilės laiškus rašė įsimylėjėliai tarpukariu? Kokiais kreipiniais kreipėsi į savo mylimąsias ir mylimuosius? Kokia muzika skambėjo pasimatymų metu? Kada ir kaip damoms džentelmenai bučiavo rankas? Užsiėmimo metu Jūs sužinosite kaip tarpukariu buvo rašomas meilės laiškas, ką reiškė merginai padovanota rožė, lelija ar kita gėlė, kaip ant voko klijuoti pašto ženklą, kad adresatas neatplėšęs voko žinotų jo turinį. Susipažinę su linksmosiomis romantikos „taisyklėmis“bgalėsite „tarpukario stiliumi“ parašyti užšifruotą meilės laišką ar pažinčių skelbimą, kurį paliksite skelbimų lentoje. Naudingi įgūdžiai, ypač artėjant Valentino dienai, tiesa?

 

Trečioji stotelė - M.K. Čiurlionio muziejus. Muziejus įsikūręs neseniai renovuotame modernistinės architektūros šedevru laikomame pastate, pretenduojančiame į UNESCO paveldo objekto statusą. Susipažinkite su jo istorija ir paganykite akis į įspūdingas pastato formas. Viduje laukia dar didesnis lobynas – vienintelė vieta pasaulyje, kur sukauptas beveik visas įžymiausio lietuvių dailininko, kompozitoriaus, literato ir visuomenės veikėjo M. K. Čiurlionio (1875–1911) kūrybinis palikimas. M. K. Čiurlionio galerijos patalpose eksponuojami genialaus lietuvių menininko tapybos ir grafikos darbai. Muzikos salėje galima pasiklausyti M. K. Čiurlionio muzikos kūrinių įrašų. Jūsų laukia užsiėmimas “Rašau tau laišką”, kurio metu sužinosite apie smagius menininko kuriozus, kokiomis sparnuotomis frazėmis Čiurlionis pelnė savo mylimosios – Sofijos Kymantaitės prielankumą. Visiems norintiems bus siūloma, pasitelkiant tušą, plunksnas bei, žinoma, nepaprastus  M. K. Čiurlionio žodžius, sukurti išskirtinį atvirlaiškį.

 

Vilnius -  Lietuvos Jeruzalė

 

Skirta 1-12 klasių moksleiviams

 

Vilnius – spalvingas, daugiatautis miestas, pelnęs garbingą ,,Lietuvos Jeruzalės“ vardą. Žydų bendruomenė Vilniuje įsikūrė  ganėtinai vėlai, tik XVI – XVII a. sandūroje, bet paliko neįkainojamą kultūrinį paveldą. Iki Antrojo pasaulinio karo Vilnius buvo vienas žymiausių tradicinės žydų kultūros centras. Būtent čia XVIII a. iškilo didysis žydų genijus, Vilniaus Gaonas Elijahu, čia karo išvakarėse veikė daugiau nei 110 sinagogų. Ekskursijos metu pasileisite istorinio žydiškojo Vilniaus senamiesčio gatvėmis. Aplankysite žydų kvartalą, buvusią Didžiosios sinagogos vietą, Vilniaus choralinę sinagogą, susipažinsite su daktaro Aiskauda prototipu - Cemachu Šabadu, išgirsite graudžią vieno garsiausių XX a. prancūzų rašytojo, gimusio Vilniuje, Romain Gary, istoriją.

 

Sušilti užsuksite į “Beigelių krautuvėlę”, kurioje pagal griežtas judėjų taisykles, prižiūrint rabinui, gaminamas košerinis maistas, vietoje kepami įvairūs tradiciniai žydiški skanumynai, o svarbiausia – beigeliai - dideli apvalūs riestainiai iš plikytos tešlos. Sužinosite, kas yra košerinis maistas? Kaip jis turi būti ruošiamas?

 

Toliau keliausite į didžiausią Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinį – Tolerancijos centrą, veikiantį buvusiame žydų teatre. Ekspozicijos “Dingęs pasaulis”, “Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa” nepaliks abejingų, supažindins su žydų kultūra, menu, pristatys 48 Holokaustą išgyvenusių vaikų istorijas, gausiai iliustruotas fotografijomis iš asmeninių archyvų, vaizdo interviu. Mūsų lauks edukacinė programa “Žydų šventės: viena diena Viešpačiui”. Viena svarbiausių judėjams dienų– Šabas. Užsiėmimo metu sužinosime kodėl, kada ir kaip švenčiamas Šabas, kaip jam ruošiamasi, kas ir kodėl draudžiama? Susipažinsite su Šabo ištakomis, tradiciniais etapais ir valgiais. Pasmaguriausime tradicinės Šabo duonos ir vynuogių sulčių.

 

Galiausiai užsuksite į neseniai renovuotą Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kur apžiūrėsite pastatą bei išgirsite apie JIVO -  žydų mokslinį institutą, įsteigtą 1925 m. JIVO sukaupė didžiausią pasaulyje biblioteką ir archyvą Rytų Europos žydų gyvenimo tematika. Dabar organizacijos būstinė – Niujorke, JAV. Sužinosime apie Vilniaus JIVO projektą, kurio tikslas - sukurti didžiausią skaitmeninę Rytų Europos žydų istorinės atminties biblioteką. Virtualus archyvas taps neįkainojamu bendrų studijų apie žydus, jų kultūrą, šaltiniu.

Šiaulių miesto įdomybės

 

Skirta 1-12 klasių moksleiviams

 

Netikėtų atradimų kupinas apsilankymas saulės mieste – Šiauliuose, kuris net žiemos metu šildo svetingumu, unikaliomis ir gardžiomis atrakcijomis.

 

Kelionės pradžia atveda prie unikalaus pasauliniu mastu objekto – Kryžių kalno. Labiausiai Kryžių kalną visame krikščioniškame pasaulyje išgarsino popiežius Jonas Paulius II, kuris čia apsilankė 1993. Lietuvą tada Popiežius pavadino Kryžių šalimi, o Kryžių kalną – ypatinga vieta, kurioje susitelkia šimtmečio kančios ir skausmas, bet šviečia prisikėlimo viltis.

 

Toliau vykstama į vienintelį Lietuvoje Dviračių muziejų. Muziejuje rasite per pusantro tūkstančio eksponatų, sužinosite apie dviratininkus, savo žygiais, garsinusius Lietuvos vardą pasaulyje, išvysite ateities transportu vadinamus velomobilius bei juvelyrinius, mažiausius Lietuvoje veikiančius dviračių modelius.

 

Kita stotelė – rojus smaližiams. Tai – legendiniam šokolado fabrikui “Rūta” priklausantis šokolado muziejus. Čia susipažinsime su bene 4 tūkst. metų siekiančia šokolado istorija, vartojimo tradicijomis; išgirsime apie pirmuosius šokolado fabrikus Lietuvoje, daugiausiai dėmesio skiriant seniausiam “Rūtos” šokolado fabrikui. Smagioji dalis – šokolado dirbtuvės. Pirmiausiai pamatysite, kaip temperuojamas šokoladas ir gaminami rankų darbo saldainiai. Po kelių minučių patys imsite skirtingų rūšių šokoladą, įvairius ingredientus ir gaminsite savo šokoladinius skanumynus. Juos parsivešite lauktuvių.

 

Kelionės pabaigai – vienas brangiausių Šiaulių karūnos deimantų – Chaimo Frenkelio vila. Pastatas žavi nepakartojama XX a. pr. moderno architektūra, autentiškas interjeras stebina išlikusia medžio apdaila, puošniais lipdiniais, freskų fragmentais. Dar įdomesnė pastato ir jo šeimininko gyvenimo istorija. Šiauliai – Lietuvos odininkystės sostinė. Šį miestą savo verslui plėtoti pasirinko odininkas Chaimas Frenkelis. Pradėjęs nuo mažų dirbtuvėlių, jis ilgainiui tapo didžiausio ir moderniausio visoje Rusijos imperijoje odos fabriko savininku.  Edukacinės programos metu sužinosite, kaip išdirbama oda, kam ji naudojama, bei savo rankomis pasidarysite pakabuką, kurį galėsime papuošti firminiu Chaimo Frenkelio odos fabriko anspaudu.

Kosminė kelionė – pasaulis iš aukščiau!

Vilnius – Molėtai – Anykščiai – Vilnius

Pasirenkite kosminiams atradimams ir smagioms pramogoms!

 

Kelionės metu lankoma:
Molėtai:
Lietuvos etnokosmologijos muziejus - pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Penkiose salėse yra pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės). Apsilankę muziejuje, turėsite galimybę rankose palaikyti kosminį ateivį – meteoritą, pasigrožėti Visatos vaizdais, pasikelti į 30 m. aukštyje esančią apžvalgos aikštelę, pasižvalgyti po nuostabias Aukštaitijos apylinkes. Saulės teleskopų pagalba dienos metu galite išvysti mūsų žvaigždės ugnikalnius – protuberantus.


Anykščiai:
Puntukas - antrasis pagal dydį riedulys Lietuvoje, stūkso 6 km į pietus nuo Anykščių, Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje, netoli Šventosios. Tai gamtos, mitologijos ir istorijos paminklas, geologiniu gamtos paminklu paskelbtas 2000 m. Medžių lajų takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, pasivaikščioti tarp medžių lajų. Nuo žemės jis pamažu kyla iki 21m ir vingiuoja 300 m ties medžių laja ir veda į 35 m aukščio bokštą. Apžvalgos bokštas – unikalus statinys, kurio architektūros motyvu pasirinkta aukštaitiška tautinė juosta. Medžių lajų takas Anykščiuose laimėjo Pasaulinį apdovanojimą. Jungtinių tautų Pasaulio turizmo organizacija pripažino taką, kaip geriausia verslo inovacija 2015 m., aplenkusia Brazilijos, Šveicarijos, Indonezijos ir Ispanijos turizmo verslo projektus. Cosmos paukščių takas – veidrodžių kambarį. Užėję į vidų, pajausite begalinio kosmoso erdvės jausmą, išgirsite mūsų planetos žemės skleidžiamus garsus, akimirkai sustosite ant galaktikos krašto, pažvelgsite į begalę žvaigždžių... Seansas trunka 4 min., į kambarį įleidžiama tik po 7 asmenis. Kalitos rogučių trasa - Tai - vienintelis toks atrakcionas Lietuvoje - vilioja nusileisti linksmaisiais kalneliais ir pajusti naujas bei netikėtas emocijas. 500 metrų ilgio vasaros rogučių trasa, kurioje yra 5 posūkiai, tramplinas ir kilpa galėsite skrieti net iki 40 km/h greičiu. Prisisekite saugos diržus ir pagaukite vėją skriedami nuo Kalitos kalno!

Žuvies ir vėtrungių kelias

Vilnius – Bitėnai – Rambynas - Dreverna – Vilnius

Pasinerkite į Pamario krašto tradicijas!

 

Vienu gražiausiu Lietuvoje Panemunės keliu vykstate į unikalų Lietuvos etno regioną – Mažąją Lietuvą.

 

Kelionės metu lankoma:


Bitėnai. Bitėnų kapinaitės - Mažosios lietuvos panteonas. Čia iš Vokietijos perlaidotas Vydūnas. Ant jo kapo iš žaliuojančių augalų suformuotas langas. Čia - ir Martyno Jankaus, Valterio-Kristupo Banaičio amžino poilsio vieta. Kitos - Bitėnų-Šilėnų kapinės kadaise buvo vienos puošniausių šiose apylinėse. Tačiau, deja, buvo... Bitėnų pušynėlyje yra unikali baltųjų grandų kolonija. Tai didžiausia natūrali šių paukščių kolonija ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų Baltijos regione. Toks bendruomeninis gyvenimo būdas gandrams visiškai nebūdingas, tačiau šiame pušyne jie gyvena lyg viena šeima. Po medžiais yra įrengti stendeliai, kuriuose pateiktas kiekvienos gandrų šeimos „pasas“, garsi gandrų kolonija: pušyse kompaktiškai išsidėstę 23 baltųjų gandrų lizdai. Rambyno kalnas – Mažosios Lietuvos dvasinis centras. Žmonės Rambyno kalną lanko dėl įvairiausių priežasčių. Vieni atvyksta norėdami pasižvalgyti nuo kalno, pamatyti galingą ir platų Nemuno slėnį, jo užliejamas pievas, grožėtis betarpiška kalno aplinka, kiti ant kalno geriausiai jaučia ryšį su praeitimi, treti čia ieško dvasinių vertybių ir nusiraminimo.


Dreverna. Pramoginė edukacija „Žuvies kelias“ (4 val), kurios metu susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Laivadirbio Jono Gižo (1867-07-05 – 1940-01-31) etnografinėje sodyboje jūsų laukia interaktyvi istorinė ekspozicija apie Pamario krašto istoriją ir kultūrą, J. Gižo asmenybę ir laivadirbio amatą. Viena ekspozicijos dalių skirta Kuršių marių laivų statybai, kur apsilankysite improvizuotose J. Gižo dirbtuvėse ir atversite garsiojo pamario laivadirbio įrankių skrynią. Sužinosite, kad žvejyba ir laivadirbystė tarpusavyje labai susiję. Nors minutėlei pasijusite žveju tyrinėdami žūklės schemą apžiūrinėdami kokios, kur ir kokiais būdais Kuršių mariose buvo gaudomos žuvys, ką reiškė pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ant laivų stiebų. Ragausite unikalią dreverniškių žuvienę bei gomurį pamaloninsite kitais žuvies patiekalais. Būsite priimti žvejų šeimose, kurios sėkmingai plėtoja šeimos verslą. Ekskursijose būsite supažindinti su žuvų auginimu uždarose sistemose, mobilia rūkykla ir žuvies parduotuve. Tada keliausite į Drevernos mažųjų laivų uostą, kur žvejai pasiruošę Jus išplukdyti į marias. Turėsite galimybę paplaukioti įspūdingu senoviniu buriniu kuršių laivu – reisine „Dreverna“.


Pilni įspūdžių grįžtate namo.


Grupėms nuo 10 iki 30 žmonių.

Pažintis su egzotiškais gyvūnais ir Birštono kurorto įdomybėmis

Trakų raj. – Birštonas – Žalgirio kaimas

Susipažinkite su unikaliais gyvūnais ir atsipalaiduokite Birštono kurorte

 

Vienu gražiausiu Lietuvoje Panemunės keliu vykstate į unikalų Lietuvos etno regioną – Mažąją Lietuvą.

 

Kelionės metu lankoma:


Alpakų veislynas. Aplankote pirmąjį alpakų ūkį – veislyną Lietuvoje. Pirmosios alpakos į šį ūkį atkeliavo iš Čilės 2011 metų spalio mėnesį. 2012 metų liepos mėnesį susilaukė pirmųjų jauniklių. Šiuo metu, šiame ūkyje yra 45 įvairiaspalvės huacaya patelės ir 2 ypatingai plonos vilnos patinai. Vizito metu susipažinsite su alpakų auginimo paslaptimis ir ypatumais, sužinosite kaip kerpama ir apdirbama vilna, naudojama aukščiausios kokybės gaminiams. Birštonas. Jūsų laukia ekskursija po karališku tituluojamą Birštono kurortą. Aplankote Kurhauzą, mineralinio vandens biuvetę, Vytauto kalną, Vytauto paminklą, krantinę, senąsias gydyklas, Šv.Antano Paduviečio bažnyčią bei žavųjį Birštono centrinį parką, su visai neseniai išdygusiu, vieninteliu Lietuvoje – mineralinio vandens garinimo bokštu. Mėgaukitės jūriniu oru Dzūkijos pušynų apsuptyje. Pažintis su haskiais „Nuotykių akademijoje“. Nesenkančia energija trykštantys haskiai praskaidrina net ir niūriausią dieną. Žydraakiai, nenuilstantys keturkojai nuotykių parko gyventojai džiaugiasi mažų ir didelių kompanija. Programos dalyviai pramogaus kitaip negu įprasta, laiką leis su labai protingais šunimis, neabejotinai pasisems naujos patirties, išmoks atsakomybės jausmo, praleis laiką gryname ore, regioninio parko apsuptyje.
 

Išsidūkę ir kupini naujų patirčių grįžtate namo.

Biržų kraštas

Kelionės metu lankoma:


Biržų regioninis parkas:
Biržų regioninio parko lankytojų centras. Užsukę į centrą lankytojai pasijaus lyg patekę į pačią smegduobę, mat juos pasitiks šaltas stiklinis priimamasis. Jo tūris savo reljefine struktūra simbolizuoja smegduobės šlaitų sandarą, kai po žemių griūties apsinuogina geologiniai sluoksniai, sudaryti iš įvairių uolienų, lubos taip pat imituoja smegduobes. Ekspozicijoje įrengti interaktyvūs stendai-žaidimai „Smegduobių raidos procesas“, „Karstinių ežerėlių ekosistema“, stendas, veikiantis kaip smėlio laikrodis, imituoja smegduobės griūtį, kiti stendai vaizduoja smegduobes prieš griūtį ir po griūties, kurie lankytojams padės suprasti apie vykstančius gamtos reiškinius Biržų krašte. Antroje ekspozicijų salėje lankytojams parengta mineralų bei uolienų ekspozicija, supažindinanti su krašto geologiniais turtais. Lankytojų laukia dar vienas įdomus pažintinis interaktyvus kerno ekspozicijos stendas, kurio pagalba lankytojai gali pajausti gręžinio gylio mastelį ir pažinti geologinių sluoksnių kaitą.


Apžvalgos bokštas prie Kirkilų karstinių ežerėlių. Bokšto forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės plotas – beveik 30 kvadratinių metrų. Pirmajame aukšte yra 27,75 m2 amfiteatras žmonių susibūrimams, nedideliems renginiams ar tiesiog poilsiui. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.


Širvenos ežero tiltas – ilgiausias pėsčiųjų tiltas Lietuvoje. Karvės ola – giliausia karstinė įgriuva Lietuvoje. Astravo dvaro teritorija. Aplankote vieną gražiausių romantizmo laikotarpio dvarų rezidencijų Lietuvoje. Be rūmų, dvaro kompleksą sudarė arklidės, šunininko namelis, malūnas, ūkiniai pastatai, užtvanka-tiltas. Rūmus supo jaukus parkas su tvenkiniais. Prie įėjimo stovėjo du iš Sankt Peterburgo atvežti iš metalo lieti liūtai, 1938 m. kaip dovana atsidūrę Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Astravo rūmus dabar puošia cementinės liūtų kopijos.


Pašilių stumbrynas - tai vienas iš įspūdingiausių ir labiausiai lankomų Panevėžio girių turtų. Stumbryne laikomi stambiausi laukiniai gyvūnai – Europos stumbrai, įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę Raudonąją knygą. Šiuo metu aptvare gyvena 16 stumbrų, laisvėje maždaug 30-40 km spinduliu aplink stumbryną klajoja apie 50 stumbrų. Per 35 Pašilių stumbryno egzistavimo metus stumbryno aptvaruose gimė 140, o laisvėje apie 80 stumbrų jauniklių. Stumbryne galėsite gėrėtis stumbrais nuo dengtos pakylos - apžvalgos aikštelės, atsikvėpti naujose pavėsinėse šalia stumbrų aptvaro bei ilgesnį laiką stebėti kaimenės gyvenimą. Tai unikali galimybė gėrėtis stumbrais iš arti, stebėti kaip jie maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje. Ekskursijos vadovas lankytojus supažindins su europinių stumbrų gyvenimu, papasakos daug įdomių pasakojimų apie stambiausius laukinius gyvūnus.

Biržų kraštas

Kelionės metu lankoma:


Biržų regioninis parkas:
Biržų regioninio parko lankytojų centras. Užsukę į centrą lankytojai pasijaus lyg patekę į pačią smegduobę, mat juos pasitiks šaltas stiklinis priimamasis. Jo tūris savo reljefine struktūra simbolizuoja smegduobės šlaitų sandarą, kai po žemių griūties apsinuogina geologiniai sluoksniai, sudaryti iš įvairių uolienų, lubos taip pat imituoja smegduobes. Ekspozicijoje įrengti interaktyvūs stendai-žaidimai „Smegduobių raidos procesas“, „Karstinių ežerėlių ekosistema“, stendas, veikiantis kaip smėlio laikrodis, imituoja smegduobės griūtį, kiti stendai vaizduoja smegduobes prieš griūtį ir po griūties, kurie lankytojams padės suprasti apie vykstančius gamtos reiškinius Biržų krašte. Antroje ekspozicijų salėje lankytojams parengta mineralų bei uolienų ekspozicija, supažindinanti su krašto geologiniais turtais. Lankytojų laukia dar vienas įdomus pažintinis interaktyvus kerno ekspozicijos stendas, kurio pagalba lankytojai gali pajausti gręžinio gylio mastelį ir pažinti geologinių sluoksnių kaitą.


Apžvalgos bokštas prie Kirkilų karstinių ežerėlių. Bokšto forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės plotas – beveik 30 kvadratinių metrų. Pirmajame aukšte yra 27,75 m2 amfiteatras žmonių susibūrimams, nedideliems renginiams ar tiesiog poilsiui. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.


Širvenos ežero tiltas – ilgiausias pėsčiųjų tiltas Lietuvoje. Karvės ola – giliausia karstinė įgriuva Lietuvoje. Astravo dvaro teritorija. Aplankote vieną gražiausių romantizmo laikotarpio dvarų rezidencijų Lietuvoje. Be rūmų, dvaro kompleksą sudarė arklidės, šunininko namelis, malūnas, ūkiniai pastatai, užtvanka-tiltas. Rūmus supo jaukus parkas su tvenkiniais. Prie įėjimo stovėjo du iš Sankt Peterburgo atvežti iš metalo lieti liūtai, 1938 m. kaip dovana atsidūrę Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Astravo rūmus dabar puošia cementinės liūtų kopijos.


Pašilių stumbrynas - tai vienas iš įspūdingiausių ir labiausiai lankomų Panevėžio girių turtų. Stumbryne laikomi stambiausi laukiniai gyvūnai – Europos stumbrai, įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę Raudonąją knygą. Šiuo metu aptvare gyvena 16 stumbrų, laisvėje maždaug 30-40 km spinduliu aplink stumbryną klajoja apie 50 stumbrų. Per 35 Pašilių stumbryno egzistavimo metus stumbryno aptvaruose gimė 140, o laisvėje apie 80 stumbrų jauniklių. Stumbryne galėsite gėrėtis stumbrais nuo dengtos pakylos - apžvalgos aikštelės, atsikvėpti naujose pavėsinėse šalia stumbrų aptvaro bei ilgesnį laiką stebėti kaimenės gyvenimą. Tai unikali galimybė gėrėtis stumbrais iš arti, stebėti kaip jie maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje. Ekskursijos vadovas lankytojus supažindins su europinių stumbrų gyvenimu, papasakos daug įdomių pasakojimų apie stambiausius laukinius gyvūnus.

Ekskursija: prezidento Antano Smetonos keliais

Kelionės metu aplankysite Kauną, Užulėnį, Užugirį

 

Antanas Smetona – viena prieštaringiausiai vertinamų XX a. asmenybių, visų metų prezidentavimu ir perversmu kėlęs daug diskusijų. Netgi laikotarpis vadinamas smetonmečiu. Kas jis? Kur užaugo? Ir kas tas smetonmetis?

 

Kaunas – kertiniai brandžios valstybės akmenys. Pagrindinis objektas – istorinė prezidentūra. Čia sužinosite apie pagrindinius pirmųjų nepriklausomybės dešimtmečių herojus ir svarbiausius įvykius. Jūsų laukia ekskursija „Prezidento rūmai“. Pirmiausiai trumpai apžvelgiamas istorinis kontekstas ir aplinkybės, kurios lėmė, kad Kaunas tapo laikinąja sostine, o gubernatoriaus rūmai – Prezidento rūmais. Susipažinsite su Prezidento rūmų istorija, sužinosite, kas buvo šiame pastate prieš ir po Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918 –1940), kuomet čia gyveno ir dirbo Prezidentai; kur buvo Adjutanto kambarys, Audiencijų salė, Prezidento darbo kabinetas, Paskutiniojo Posėdžio kambarys, Prezidento ir jo šeimos gyvenamosios patalpos. Trumpai pristatomos Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentų šeimos. Toliau susipažinsite su miesto centre buvusiais Steigiamojo seimo, ministrų kabineto, Lietuvos banko rūmais, sužinosite apie Lietuvos universitetą ir Karo muziejaus svarbą.

 

Toliau vykstate į Anatano Smetonos tėviškę. Iš sodybos, kurioje užaugo 7 vaikai, likę tik pamatai, tačiau stovi sodybos maketas. Antanas iš savo šeimos buvo gabiausias, tačiau silpniausias “prie darbų”, todėl teko laimė „eiti į kunigus“. Jis mokėsi Taujėnuose, Liepojoje, Palangoje, stojo į Kauno seminariją, tačiau galiausiai pasirinko teisės studijas Peterburge. 1944 m. per paslaptingai kilusį gaisrą sudegė gimtoji prezidento sodyba. Tais pačiais metais gaisro metu savo namuose Klivlande, JAV, žuvo ir pats A. Smetona. 

 

Netoliese įrengtame senųjų amatų centre, jūsų laukia edukacija – Šakočio kepimas. Sužinosite kaip, prisiliesite prie proceso, o paskui smagiai sukirsite su arbata.

 

Tačiau tai dar ne viskas. Apsilankysite Antano Smetonos įsteigtoje mokykloje ir dvaro pastate. Mokyklos pastatą, sumažėjus moksleivių, perėmė krašto muziejus. Mokykloje veikiančiame muziejuje patenksite į smetonišką ir sovietines klases, susipažinsite su vietinių surinktais buities rakandais. Dvaro pastate išskirtinė vieta skiriama A. Smetonai. Čia surinkta nemažai leidinių, nuotraukų, paveikslų, susijusiu su Lietuvos Prezidento asmenybe.

 

Susipažinę su prezidento asmenybe ir smetonmečiu grįžtate namo. 

Contact us

Baltic Idea Generator

Cell: +370 67878633

E-mail: info@balticidea.com

E-mail: travel@balticidea.com

Success! Message received.

 • Black Facebook Icon
 • Black Twitter Icon
 • Black Instagram Icon
 • Black LinkedIn Icon
bottom of page